КРЕМ ЧОРБА ОД ПЕЧУРКИ СО ДВОПЕК

Состојки

  • 3-4 парчиња двопек
  • 250 g свежи шампињони
  • 1 главица кромид
  • 1 лажица брашно
  • 1 јајце
  • 1,5 l вода
  • 100 ml кисела павлака
  • магдонос
  • маслиново масло
  • сол, сув зачин по желба

Подготовка

Печурките се мијат и се сушат. Две третини од нив се мелат заедно со главичката кромид, а остатокот се сечка на ливчиња. Малку се пропржуваат на маслиново масло, потоа им се додава брашното, се налева литар и половина вода и се остава да се вари. Се посолува и се става сув зачин по желба. Чорбата се остава да врие околу 15 минути. Се трга од оган и се додава ситно исечкан свеж магдонос. Кога чорбата малку ќе се олади, се додава јајцето изматено со киселата павлака. При служењето, во секоја чинија одозгора се ставаат неколку коцкички двопек.
ЦЕЗАР САЛАТА

ЦЕЗАР САЛАТА

[:MK] Состојки 2 парчиња двопек 200 g бело пилешко месо (стек) 30 g пармезан 3 чешниња лук зелена салата 2-4 чери домати сок од 1 лимон павлака мајонез маслиново масло сол бибер [:en] Ingredients 2 rusk slices;  200 g of white chicken meat (steak); 30 g parmesan;  3 garlic cloves; lettuce; 2-4 cherry tomatoes; juice […]

Жито Лукс рецепт – Торта со моркови

Жито Лукс рецепт – Торта со моркови

Жито Лукс рецепт – мафини за Денот на вљубените

Жито Лукс рецепт – мафини за Денот на вљубените

Сендвич со пилешко филе и сенф

Сендвич со пилешко филе и сенф

Состојки: 8 парчиња „Жито Лукс“ бел леб 2 пилешки филеа 2 домати исечкани на коцки 2 лажици сенф малку маслиново масло сол и свежо мелен бибер 4 листа марула

За 4 лица
ЛЕБ

ЛЕБ

Состојки 1кг ПЕКАРСКО брашно тип 500; 30г свеж квасец; 20г сол; 10г шеќер; околу 580мл вода.

ЅВЕЗДЕНИ СЕНДВИЧИ

ЅВЕЗДЕНИ СЕНДВИЧИ

ПОГАЧА

ПОГАЧА

Состојки За тесто: 1кг ПЕКАРСКО брашно тип 500 2 лажички сол 1 маргарин за премачкување 40г квасец 2 јајца 150мл масло за јадење 100мл млеко 2 лажички шеќер околу 300 мл вода сусам или ким за декорација.

КРОФНИ

КРОФНИ

Состојки За тесто: 1кг ЕСКТРА БЕЛО брашно тип 400 400мл млеко 3 јајца 200мл масло за јадење 200г шеќер 20г квасец 1 ванилин шеќер Декорација по желба:-шеќер во прав или растопена чоколада.