Презла

Тежина : 200g

Презлата од Жито Лукс се произведува од леб кој се допекува до исушување. Има песочна, па дури и прашката текстура. Може да се користи за да се направи остра и крцкава облога за пржена храна или едноставно за збогатување на сите ваши омилени јадења.

  • 1125.7 kcal /100g 200g
prezla

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти