КАФЕ-ТОРТА

Состојки

За тесто:

  • 170 г Брашно за колачи
  • 170 г путер или маргарин на собна темепратура
  • 170 г шеќер (може да користите и кафеав шеќер)
  • 3 јајца
  • 4 лажици инстант кафе разредени со 1 лажица врела вода

За фил:

  • 120 г шеќер во прав
  • 70 г путер на собна температура
  • 1 лажица инстант кафе разредено во 1 лажица врела вода

12

45

Подготовка

Во длабок сад измешајте ги путерот или маргаринот со шеќерот додека не станат пенести. Матете постојано, додавајќи ги јајцата едно по едно, па додадете го брашното заедно со раствореното кафе. Смесата претурете ја во округло тавче бр. 22-24 см со механизам, обложено со хартија за печење и печете на загреана рерна од 180 степени, околу 25-30 минути. Оставете комплетно да се излади, а настрана изматете ги путерот, шеќерот во прав и раствореното кафе. Изладената торта пресечете ја на два дела и премачкајте ја во средина и од надворешниот дел.
МРЗЛИВА ПИТА СО УРДА И СПАНАЌ

МРЗЛИВА ПИТА СО УРДА И СПАНАЌ

300 г Брашно за колачи 300 г Пченкарно брашно 50 мл масло за јадење 350 мл минерална вода листови спанаќ околу 500 гр (или блитва) 4 јајца 200 г урда 50 мл масло сол по вкус 4 лажици кисело млеко 1 јајце

8-1060
Цимет ролнички

Цимет ролнички

За тесто: 400 г Брашно за колачи 3 лажици шеќер 100 мл млеко 3 лажици путер 1 јајце За фил: 3 лажици путер 5 лажици цимет 200 г кафеав шеќер

12-1645
Сендвич со цвекло и моцарела

Сендвич со цвекло и моцарела

410
КРОСТАТА (CROSTATTA)

КРОСТАТА (CROSTATTA)

350 г Екстра бело брашно тип 400 250 г нерастопен путер исечкан на коцки 1 жолчка 100 г шеќер во прав 30-40 мл студена вода 1 тегла џем од кајсии

6120
ЧОКОЛАДНИ ТАРТЛЕТИ

ЧОКОЛАДНИ ТАРТЛЕТИ

За бисквит основата: 3 пакувања дробени Колачиња со какао и чоколадни парчиња 70 гр путер За фил: 115 мл слатка павлака  100 гр чоколадо

845
БАКЛАВА

БАКЛАВА

СОСТОЈКИ 3 пакувања Сендвич колачиња со ванила фил 250 г сечкани ореви 200 г сечкани бадеми 250 г растопен путер 500 г кори за баклава За шербет: 500 г шеќер 400 мл вода резанки од 1 лимон 2 пакетчиња ванилин шеќер

3090
Лимон колач

Лимон колач

За пандишпан: 180 г Брашно за колачи малку сол 1 лажица сок од лимон 60 мл маслиново масло 250 мл кисела павлака 2 јајца 2 лажички мајчина душичка 3 лажици кора од лимон 150 г шеќер. За глазура: 100 г шеќер во прав 4 лажици лимон свеж лимон и листови мајчина душичка.

8-1060
ОВОШЕН РОЛАТ

ОВОШЕН РОЛАТ

За смесата со точки: 50 г Брашно за колачи 2 лажици шеќер 1 јајце 1 лажица растопен путер 1 лажичка црвена прехрамбена боја За смесата за ролат: 90 г Брашно за колачи 4 јајца 100 г шеќер 2 лажици масло за јадење 1 лажичка сол За фил: 250 г млеко 2 ќесички шлаг 150 г […]

1260