СЛАТКИ ТОСТ КАНАПЕИ СО ФИЛ ОД ЈАГОДИ

‘Ржан

Начин на подготовка

1. Слатката павлака добро изматете ја за да добиете цврст снег.
2. Додадете го шеќерот и повторно матете. Јагодите ситно исечкајте ги и додадете ги во слатката павлака. Додадете ја ванилата. Сите состојки убаво изматете ги за да добиете хомогена смеса.
3. Слатките тост канапеи декорирајте ги по желба.

rzan

Состојки

  • 1 пакување пченичен тост леб со `рж
  • 500мл слатка павлака
  • 300г јагоди
  • 2 лажички шеќер
  • ½ лажичка екстракт од ванила