Класик

Тежина : 470g

Мајсторски подготвен според традиционален рецепт, овој леб се издвојува со својот карактеристичен мирис и вкус какви што може да ви понуди само вистинскиот традиционален леб. Лебот има мека структура и крцкава кора, што го прави неодоливо вкусен. Замесен од најквалитетното пченично брашно, овој леб е гаранција за врвен кавалитет.

  • 275,5 kcal /100g 470g
furnadziski-klasik

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти