100% ‘Ржан леб

Тежина : 450g

Новиот 100 % ‘ржан леб на Жито Лукс има висока хранлива вредност затоа што ‘ржаното брашно е богато со повеќе витамини и минерали кои се важни за здравјето на луѓето и нормално функционирање на метаболизмот. Овој леб е создаден од 100 % интегрално ржано брашно поради што изобилува со растителни влакна. На овој начин лебот влијае на поспора дигестија на храната, умерена апсорпција на глукоза и конечно, на подолго чувство на ситост во текот на денот.

  • kcal /100g 450g
rzan-nov

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти