Рипчиња сендвичи

Бел леб

Начин на подготовка

1. Во сад измешајте ја туната, целерот и мајонезот.
2. Користејќи калап во форма на риба исечете по еден облик од секое парче леб.
3. На половината од нив ставете по 2 парчиња краставица.
4.Распределете ја смесата со туна врз краставиците и додадете ја марулата.
5. Поклопете со останатите парчиња тост леб.

bel

Состојки

  • 1 пакување пченичен бел леб
  • 2 конзерви туна од 180 г
  • 1 стапче целер,ситно исечкано
  • 2 супени лажици мајонез
  • 1 многу тенко и дијагонално краставица
  • марула