Ѓеврек ‘ржан

Тежина : 100g

‘Ржаниот ѓеврек претставува умешна комбинација на внимателно избрани житарки и разновидни семки. Сончогледот, сусамот, црниот сусам и овесните снегулки прават неповторлива симфонија од вкусови.

  • 404,17 kcal /100g 100g
rzhan

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти