Професионално пекарско 25кг.

Тежина : 25кг

Брашно со одличен квалитет, погодно за традиционални рецепти и подготовка  на производи со одличен волумен и убава структура на средината. Достапно е во пакувања од 25кг.

Погодно за традиционално приготвување на леб, погачи, печива и  пити.

  • kcal /100g 25кг
tradicionalno_25kg

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти