Професионално бело брашно тип 400 25кг.

Тежина : 25 kg

Бело брашно со високи перформанси, иделано за приготвување на различни видови печива, погачи и колачи. Производите приготвени од ова брашно се со одличен волумен. Достапно е во пакување од 25кг.

  • 350.7 kcal /100g 25 kg
tip_400_belo-25kg

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти