Полубел на парчиња

Тежина : 470g

Свежиот вкус на вашите омилени лебови, сега достапен и на парчиња. Полубелиот и белиот ролован од „Жито Лукс“, приготвени од пченично брашно и по традиционален рецепт, отсега покрај одличниот вкус, меката структура и крцкава кора, ви нудат и поголема практичност. Внимателно исечени на идеални парчиња и спакувани во пакување што ја задржува нивната свежина, овозможуваат лесна секојдневна употреба

  • 273,4 kcal /100g 470g
  • Пастеризацијата е термички процес со кој се обезбедува продолжување на свежината на производот без употреба на конзерванси без да се менува составот, вкусот и хранливата вредност на храната. По печењето, лебот се сече, се пакува и се изложува на т.н. повторно термичко третирање на соодветна температура, во одреден временски интервал.

polubel_parcinja

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти