Печен леб со фета сирење и домати

‘Ржан

Начин на подготовка

Ставете ги парчињата леб во сад за печење и испрскајте ги со маслиново масло. Печете ги додека не станат крцкави. На половина од парчињата леб ставете од ренадните домати, ренданото фета сирење и додадете сол, бибер и оригано. Одозгора покријте со друго парче леб.

Мала тајна

Обидете се да најдете зрели домати за да добиете богат вкус.

rzan
За 4 лица
8 мин.

Состојки:

  • 8 парчиња „Жито Лукс“ `ржан леб
  • 3 рендани домати
  • 200г рендано фета сирење
  • оригано
  • маслиново масло
  • сол и свежо мелен бибер