Пченкарно брашно 750g

Тежина : 750g

Пченкарното брашно е направено од првокласна пченка.Се употребува за подготовка на пекарски производи и на благи работи. Пченкарното брашно нема глутен. Кога се користи за подготовка на леб и пекарски производи се меша со други брашна затоа што тесто без глутен не нараснува. Идеално за подготовка на најразновидни иновативни рецепти. Достапно во пакување од 0,75 кг.

Погодно за проја, пченкарни погачи и крокети.

  • 361.0 kcal /100g 750g
pchenkarno

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти