Мини млечни кифлички

Тежина : 250g

Мини млечните кифлички се совршен избор за вкусен почеток на денот. Приготвени според домашен рецепт, со млеко, што ги прави меки и хранливи, со пријатна арома и сладок вкус, овие кифлички со карактеристичен облик нудат задоволство за сите ваши сетила.

  • kcal /100g 250g
mlechno_mini_pecivo

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти