Милиброд

Тежина : 500g

Милибродот е создаден по традиционален домашен рецепт, со квалитетни состојки, млеко, свежи јајца и карактеристични зачини. Рачно сплетен, препознатлив по својот вкус, Elite милибродот го враќа сеќавањето на кујната на баба и аромата на тукушто испечениот милиброд. Достапен во фамилијарно пакување за заедничко уживање.

  • 360.2 kcal /100g 500g
milibrod

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти