Микс од зрна

Тежина : 350g

Лебот со микс од зрна е направен од хранливо интегрално брашно, дополнително збогатен со девет семиња и житарки: семки од тиква, семки од сончоглед, ‘ржани снегулки, овесни снегулки, ленено семе, зрна од соја, пченични трици, пченични никулци и семе од афион. Благодарение на својот состав, овој леб е извор на протеини и ја надополнува здравата исхрана со исклучителен и единствен вкус.

  • 266 kcal /100g 350g
  • Пастеризацијата е термички процес со кој се обезбедува продолжување на свежината на производот без употреба на конзерванси без да се менува составот, вкусот и хранливата вредност на храната. По печењето, лебот се сече, се пакува и се изложува на т.н. повторно термичко третирање на соодветна температура, во одреден временски интервал.

miks-od-zrna

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти