Club sandwich with fresh vegetables

Integral

Preparation

Испржете ги круговите од тиквичка, домат и модар патлиџан со маслиново масло, сол и бибер. Потоа исцедете ги за да го отстраните вишокот маснотија. Намачкајте малку мајонез на секое парче леб, додадете домат и тиквичка. Покријте со друго парче леб, додадете лист марула, парче модар патлиџан, суви домати и покријте со трето парче леб. Исечете го сендвичот на 4 парчиња.</p>

Little secret

Послужете со пржени компирчиња по желба.

integralen
4 persons
20 min.

Ingredients:

  • 8 slices of “Zito Luks” wholegrain bread;
  • 8 lettuce leaves;
  • 16 pieces of dried, finely chopped ​​tomatoes;
  • 2 zucchini, sliced ​​into thin rounds;
  • 1 eggplant, sliced ​​into thin rounds;
  • 2 tomatoes, sliced ​​into thin rounds;
  • 4 tablespoons low calorie mayonnaise;
  • olive oil;
  • salt and freshly ground pepper.