Интегрален

Тежина : 470g

Приготвен и од пченично интегрално брашно, според традиционален рецепт, овој леб се издвојува со својот карактеристичен мирис и вкус, мека структура и крцкава кора. Неодоливо вкусен леб како тазе испечен домашен леб.

  • 225,1 kcal /100g 470g
furnadziski-integralen

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти