Интегрален со 6 семиња

Тежина : 470g

Нутри интегралниот леб со 6 семиња изобилува со растителни влакна и железо , што го прави совршен дел од здравата, избалансирана исхрана и е идеален сојузник во одржувањето на нормална телесна тежина. Високата нутритивна вредност се должи и на 6-те семиња: сончогледовото  семе, семе од тиква, ленено семе, сусамот, просото и афионот. Тој е извор на: витамини и минерали (E, B1, B3, B6,  фолна киселина, K, Mg, Zn) и на протеини. Уживајте во вкусот и виталноста!

  • kcal /100g 470g
  • Пастеризацијата е термички процес со кој се обезбедува продолжување на свежината на производот без употреба на конзерванси без да се менува составот, вкусот и хранливата вредност на храната. По печењето, лебот се сече, се пакува и се изложува на т.н. повторно термичко третирање на соодветна температура, во одреден временски интервал.

6-seminja

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти