Гриз пченичен тип 400 500g.

Тежина : 500g

За колачи и здрава детска храна

Гризот е производ од пченица кој се добива од првата фаза при мелење на пченицата. Се карактеризира со бледо жолтата боја (скоро бела), изедначена гранулација и голема моќ на впивање.  Има висока нутритивна вредност. Представува природен производ без додаток на адитиви и конзерванси и одличен е како храна за деца но и за возрасни. Нашиот гриз претставува одлична основа или додаток на солени и благи јадења. Достапен е во пакување од 0,2кг. и 0,5кг.

Идеален за приготвување на здрава детска храна, разни кремови, алва, раванија, кнедли, колачи, како и при поховање и пржење.

  • kcal /100g 500g
griz500gr

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти