Био-интегрален

Тежина : 400g

Направен од  комбинација на интегрално и пченично брашно, овој  леб изобилува со природни минерали кои потекнуваат од интегралното брашно и целулоза, која дава чувство на ситост и подобрување на работата на дигестивниот систем.

  • 272 kcal /100g 400g
  • Pasteurization is a thermal process which extends the freshness of the product without the use of preservatives and without changing the composition, flavor and nutritional value of the food. After baking, the bread is cut, packaged and exposed to a so called repeated thermal treatment at an appropriate temperature, at a specified interval.

biointegralen

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти