Бел пченичен двопек

Тежина : 250g

Пченичниот двопек на парчиња од „Жито Лукс“ е грижливо подготвен според традиционален рецепт, со препознатлив вкус и беспрекорен мирис. Овој двопек е совршен за балансирана исхрана, погоден за брзи, лесни и здрави оброци и претставува идеален избор за сечија трпеза. Трите практични пакувања на производот овозможуваат пченичниот двопек да се консумира постојано свеж. Достапен во картонско пакување од 250g.

  • 408 kcal /100g 250g
bel_pchenichen_dvopek

Рецепти
...

xasx

КРОКЕТИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО

pojadok_-jajca_leb_parcinja

Појадок со јајца и леб на парчиња

otvoren_sendvic_piperka_kaskaval

Отворен сендвич со пиперка и топен кашкавал

klub_sendvic_svez_zelencuk

Клуб-сендвич со свеж зеленчук

sendvic_pilesko_file_senf

Сендвич со пилешко филе и сенф

sendvic_tuna_crvena-piperka

Сендвич со туна и црвена пиперка

pecen_leb_-feta_domati

Печен леб со фета сирење и домати

sendvic_krem_sirenje_misirka_marula

Сендвич со крем-сирење, месо од мисирка и марула

Сите рецепти