• 2017.12.28
  • Новости

Брашно за колачи

CAKE_FLOUR_Packshot

Аромата на свежо печени колачи секогаш носи пријатно чувство на топлина во домот. Изненадете ги најблиските со совршено вкусни слатки направени од новото брашно за колачи кое има мека и фина структура и лесно нараснува без дополнителни додатоци.

Иделано е за куглоф , мафини, торти, пандишпан, палачинки, колачи и крофни.